Velikonoční soutěžení

Program pro děti pro období Velikonoc Soutěže jsou na motivy velikonočních zvyků z celého světa.

Seznam soutěží pro představu

 • Vymetání komínů
 • Počítání kuřátek
 • Skládání vajíček
 • Řehtačkové závody
 • Hledání pokladů
 • Velikonoční úklid
 • Bílení
 • Pletení pomlázek
 • Hledání vajíček
 • Stavění věže z vajíček
 • Lívancové závody (britská tradice)
 • Závody velikonočních zajíčků
 • Vodní pistole
 • Válení vajíček
 • Vyfukování vajíček

Jedním z nejdůležitějších symbolů vánoc jsou kraslice, tedy malovaná vajíčka. Ani mi tedy nesmíme zapomenout na malování vajíček a natrénujeme si to malováním křídou na placaté vajíčko. (Malování křídou na vajíčka)

Mezi české tradice pařil řehtačkový průvod, kdy se chodilo po městě a řehtáním se nahrazovalo zvonění kostelních zvonů. Dnes už se tato tradice příliš nedrží a tak si ji u nás vyzkoušíme sami. Uděláme si štafetový slalom s řehtačkami. A aby to nebylo tak jednoduché, budeme si předávat kromě řehtačky ještě kožich. (Štafetový závod, kožich a řehtačka)

Důležitou součástí přípravy na velikonoční svátky je samozřejmě úklid. Po zimě je například potřeba doma pořádně vymést komín a tak si zahrajeme na kominíky. Mám tu pro vás připravené skoro doopravdické kominické štětky a vašim úkolem bude vyčistit komín tím, že se štětkou trefíte do komína. (Házení štětky na provaze do komína – roury)

Teď jedna tradice z Anglie. Tam velikonoce začínají už v týden předem v úterý, kterému se říká palačinkový den. A i tuto soutěž jsme si s sebou přivezli. (Otáčení palačinek)

Velikonoce jsou čas, kdy se končí čas půstu a začíná čas hodování. A k tomu mají v Irsku krásnou tradici. Kdo chce velikonoční koláč, musí zatančit. V česku se zase říká „bez práce nejsou koláče“ a tak i mi si dáme malý velikonoční taneček. A protože je to irská tradice, dáme si k tomu jednu irskou písničku. (Tanec)

Velikonoční tradice z Ameriky vypráví o velikonočním zajíčku, který běhá po zahradách a ukrývá vajíčka. Na velikonočního zajíčka si teď zahrajeme a hned uvidíme, jak takový zajíček musí být rychlý. Uděláme si štafetový závod ve skákání se zajíčkem před sebou. (Štafetový závod, drží se před sebou zajíc a skáče se snožmo)

Vidíte, že to zajíček opravdu nemá jednoduché. A co teprve, když má roznášet všechna ta vajíčka. Zahrajeme si teď podobnou soutěž, jako před chvílí, ale v ní si vyzkoušíme, jak těžké to má zajíček s vajíčky. A protože jsou zajíčci malí, mi jsme pro vás zvětšili vajíčka. A s těmi si vyzkoušíme kutálecí závody. (Závody se zlatými koulemi)

V Německém Bavorsku mají na velikonoce zvláštní zvyk. Hospodář hází přes střechu svého domu vejce a další rodinný příslušník ho musí na druhé straně chytit. Tato tradice má ochránit stavení před bleskem. U nás si vyzkoušíme nejdříve házení třech míčků jako trénink a pak jako ostrý pokus jedno vajíčko. Kdo ho dokáže chytit, vyhrává. (Házení tří balónků a nakonec jednoho vajíčka) 

Program

Programem provádí moderátor Valach Přemek a Valaška Markéta. Děti si vyzkouší svou šikovnost. Nebude chybět ani tanečky. Délka programu je cca 60 min.

Fotografie z akcí

{emailcloak=off}
Vaše kontaktní údaje
Vaše zpráva
Základní údaje o akci
Souhlasím se zpracováním osobních údajů

Tipy pro Vaši akci

Ohňostrojné práce, ohňostroje a pyrotechnické efekty

Kompletní nabídka zajištění ohňostrojů a ohňostrojných prací. Připravíme vám jednoduchý ohňostroj, který si budete moci sami bezpečně odpálit.

více»

T-Rex show s Matýskem

Cvičený tyranosauří klučík, má teprve tři roky a jmenuje se Matýsek. Poslouchá a plní úkoly, na představení je vždy řádně nažraný, tak nehrozí...

více»

Hrátky s dinosaury

Zábavný a zároveň vzdělávací program. Děti si zasoutěží, naučí se poznávat jednotlivé dinosaury, dozví se názorně jejich velikost, kdy žili, čím se...

více»

Ohňové efekty

Vhodné jako předehra k zahradnímu ohňostroji, doprovodný prvek ke koncertům, večerním ohňovým show.

více»

Zastřešené pódium 7,5 x 5 m

Vhodné pro větší akce. Součástí pódia mohou být samostatné díly, pomocí kterých lze vytvořit specifický půdorys.

více»

Klaunské soutěže pro děti

Spousta rozmanitých a atraktivních soutěžních stanovišť v různých tématech. Soutěže je možné umístit jak v interiéru tak v exteriéru. Děti mohou na...

více»

Reference klientů

reference novy jicin

Umělecká agentura LEV je od roku 1993 tradičním spolurealizátorem programů v rámci tradiční Slavnosti města Nový Jičín. Město Nový Jičín využívá opětovně služeb UA LEV z důvodu kvality, spolehlivosti a vysoké umělecké úrovně provedených programů.

Městské kulturní středisko
Nový Jičín

reference slavicin

Spolupráce s Agenturou Lev je na profesionální úrovni. Tradičně s námi spolupracuje především při akci Rozsvícení vánočního stromu. Výhodou je pružná komunikace, která umožní agentuře rychle se přizpůsobit našim požadavkům, a individuální přístup, díky němuž mohou akci obohatit nové prvky. Výsledkem je nepodbízivý, vkusně vytvořený základ pro náš program.

Město Slavičín

reference hodonin

Vážení, chtěla jsem Vám všem poděkovat za Vaši spolupráci při Vánočním jarmarku, jste skvělí a moc děkuji všem. Bez Vás by jarmark nebyl tím co je. Děti zdravím a přeji všem klidné a pohodové Vánoce a radostné vykročení do Nového roku 2016.

Dům kultury
Hodonín

© 2023 Umělecká agentura LEV

Tvorba webu TripOn Digital | Mobilní aplikace PepiApp | LED panely DigiDay